KUIDAS RIPSMELIIM KAUEM "VÄRSKE" HOIDA
Korraliku hoolduse ja säilitamise korral on võimalik hoida ripsmeliim kaua töökorras.
Ostes liimi on kõige olulisem olla kindel, et liim on värske. Kui ripsmeliim on aegunud, mõjub see ripsmete püsivusele.
Avamata ripsmeliim kestab tavaliselt kuni 6-8 kuud. Kui liim on juba avatud, on selle säilivusaeg umbes 30 päeva. Vana toote kasutamine raskendab liimi kasutamist, samuti võivad ripsmepikendused enneaegselt lahti tulla.
Kuidas hoida oma ripsmeliim värskena?
Ripsmeliimiga kokkupuutev õhk põhjustab selle kuivamise ja liim aegub kiiremini. Kui avate liimi, pääseb sinna sisse õhk, seega on tähtis see õhk sealt välja saada. Selleks pigistage pudelit, kuni tila otsast tuleb välja mull ja seejärel liim. Hoides survet pudelil, pühkige tila ots ja sulgege pudel. Pühkige alati tila ots kiuvaba lapiga puhtaks. Tsüanoakrülaat reageerib looduslike kiududega nagu puuvill või paber. Seetõttu ei tohiks ripsmete liimiotsiku puhtaks pühkimiseks kasutada puuvillast toodet. Samuti on oluline vältida ripsmeliimi kokkupuudet riietega, sest see ei tule pesus välja ja võib kangale auke põletada.
Ripsmeliimi tuleb alati enne kasutamist raputada, kuna see mõjutab oluliselt konsistentsi. Kui teie ripsmeliim on selge või osaliselt läbipaistev, on see märk, et toodet pole piisavalt raputatud. Soovitav on mitte raputada liimipudelit koos korgiga, sest see võib põhjustada liimikorgi kinnijäämist. Paljude liimidega on kaasas liiminõel, mida kasutatakse tila sisemuse puhastamiseks. Seda võiks kasutada ripsmeliimi raputamisel. Selleks eemaldage kork, asetage nõel auku ja raputage liimi.
Uus liimitilk tuleks peale kanda iga 15-20 minuti järel, olenevalt ruumi sisekliimast ja keskkonnast. Kui liim muutub veidi paksuks või kihiliseks, on aeg uue tilga jaoks.
See, kuidas oma suletud või avatud liimi säilitate määrab samuti liimi värskuse.
Ripsmeliim on tundlik niiskuse ja temperatuuri kõikumiste suhtes. Hoidke oma ripsmeliimi alati jahedas ja pimedas kohas, eemal päikesevalgusest ja kõrgetest temperatuuridest. Õhukindel liimikonteiner koos silikageel pakendiga on parim valik ripsmeliimi jaoks hoides teda emal niiskusest ja õhuga kokkupuutumise eest. Ripsmeliimi konteiner võimaldab avatud ja suletud pudelit koos hoida. Liimikonteineris hoidke ainult liime. Ärge lisage sinna teisi tooteid. Kui liimikonteinerit ei ole, siis avatud liimi võiks hoida fooliumpakendis, kui liim ostes oli sellesse pakendatud.
Kuidas tunda ära, et liim pole enam värske?
Liimi konsistents on muutunud. Värske ripsmeliim peaks olema ühtlase vedela konsistentsiga ja millega on kerge töötada. Kui näete, et liim on muutunud paksuks või venivaks, see tähendab, et liim ei ole enam värske.
Kui märkate püsivaid õhumulle ka peale raputamist, võib see viidata liimi muutusele.
Kui liim kuivab kauem või ei kleepu enam hästi, võib see olla märk, et liim on vananenud. Selle põhjuseks võib olla kokkupuude õhuga, vale hoiustamine või on liimi säilivusaeg läbi.
Kui ripsmepikendused ei kesta nii kaua kui peaks, võib olla põhjus vananenud liimis. Halb püsivus on sageli tingitud aegunud liimist, mis põhjustab ripsmete enneaegset mahalangemist.
Erinevate kliimatingimuste ja pealekandmise kiiruste jaoks on saadaval erinevad liimid. Kuna pole olemas ideaalset ripsmeliimi, mis töötaks igal temperatuuril ja niiskustasemel siis õige oleks jälgida tootja poolt ette antud temperatuuri ja niiskustaseme vahemikke.
Sherilyn Karola Piire
20.03.2025